BEZBOLESNOŚĆ ODMŁADZANIA 

Czy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cechuje bezbolesność odmładzania? Odpowiedź na to pytanie brzmi oczywiście „tak”.

KWAS HIALURONOWY, BOTOKS I ZABIEG LASEROWY

Myślisz na kwasem hialuronowym, botoksem czy zabiegiem laserowym? Nie ma się czego bać. A w szczególności nie musisz obawiać się bólu. Procedury te są łagodne pod wieloma względami. Zacznijmy chociażby od ich inwazyjności – są zdecydowanie mało inwazyjne. Wymagają niewielkiej ingerencji chirurga plastycznego i praktycznie nie naruszają struktury ciała pacjenta. Tak więc bezbolesność odmładzania naprawdę nie jest mitem.

CZAS POWROTU DO ZDROWIA PO ODMŁADZANIU BEZ BÓLU

A co z okresem rekonwalescencji? Bardzo krótki – wszystkie z tych zabiegów pozwalają wrócić do codziennych czynności praktycznie od razu. Samo ich nazewnictwo, czyli „medycyna estetyczna”, mówi o nich dużo – nie są to skomplikowane operacje chirurgiczne, a jedynie procedury, których celem nadrzędnym jest poprawa wyglądu pacjenta.
Ale chyba ich koronnym atrybutem jest fakt, że są właściwie bezbolesne. W przypadku zabiegów laserowych nie jest nawet wymagane znieczulenie. No dobrze, ale co ze wstrzykiwaniem kwasu hialuronowego, albo botoksu?

ZNIECZULENIE PODCZAS ZABIEGU MEDYCYNY ESTETYCZNEJ – CZY NIWELUJE TO BÓL?

Tutaj w grę wchodzi znieczulenie miejscowe. Oczywiście zawarte jest ono w cenie zabiegu. Sprawia, że bezbolesność odmładzania faktycznie ma miejsce i zapewnia komfort pacjentom. Dodatkowo ten typ anestezji jest całkowicie odwracalny, skutki uboczne praktycznie nie istnieją, a osoba, która jest znieczulana tym sposobem – pozostaje świadoma. Ważną cechą jest fakt, że brak czucia ma miejsce tylko na małej, wybranej części ciała. Przekłada się to na to, że pacjent może powrócić do codziennych czynności tuż po zabiegu.

CZY TE PLUSY MEDYCYNY ESTETYCZNEJ TO WSZYSTKIE JEJ POZYTYWNE CECHY?

Okazuje się, że nie tylko. Zabieg medycyny estetycznej, przeprowadzony właśnie tak, pozwala skupić się na sobie nie tylko w kontekście wyglądu – ale też zaoszczędzonego dla siebie czasu, czasu bez długiego powrotu do sprawności.

odmładzanie bezbolesność medycyna estetyczna