ginekomastia

Ginekomastia to powiększenie się sutka u mężczyzny. Dochodzi do niego na skutek rozrostu tkanki gruczołowej, tłuszczowej i włóknistej, które wchodzą w skład gruczołu sutkowego. Temat tej choroby jest poruszany rzadko, mimo że dotyczy ona prawie połowy męskiej populacji w różnym wieku. Dlatego też nie jest ona absolutnie żadnym powodem do wstydu. Jak każdą chorobę – trzeba ją wyleczyć. Robi się to chirurgicznie.

wycięcie tkanki gruczołowej z piersi

Można pozbyć się tkanki gruczołowej na stałe. Taki efekt osiąga się poprzez wycięcie jej z piersi. Aby uzyskać dostęp do gruczołów piersiowych i usunąć ją permanentnie przeprowadzam cięcie na granicy otoczki i skóry, która ją otacza. Zabieg wykonuję pod narkozą, by pacjent nic nie czuł. Przed zabiegiem niezbędne jest wykonanie USG piersi oraz poznanie przyczyn ich przerostu. Zaleceniem po operacji jest noszenie kamizelki uciskowej na klatkę piersiową.

cena
9000 pln

liposukcja klatki piersiowej

W przypadku zbyt dużego nagromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicy piersi przeprowadzam liposukcje, której celem jest odessanie jej nadmiaru. Z dwóch niewielkich nacięć wprowadzam kaniulę, przy pomocy której odsysam nadwyżkę tkanki tłuszczowej. Wszystko ma miejsce w znieczuleniu miejscowym, a zabieg przeprowadzam po wykonaniu USG piersi i poznaniu przyczyn ich przerostu. Po zabiegu zaleca się noszenie kamizelki uciskowej na klatkę piersiową.

cena
6000 pln

liposukcja klatki piersiowej z wycięciem tkanki gruczołowej z piersi

Aby uzyskać naturalny i prawidłowy zarys klatki piersiowej można połączyć obydwie procedury. Wykonuję je zwykle w znieczuleniu miejscowym. Aby przystąpić do zabiegu niezbędne jest wykonanie USG piersi oraz poznanie przyczyn ich przerostu. Po nim zaleca się noszenie kamizelki uciskowej na klatkę piersiową.

cena
15 000 pln

najczęściej zadawane pytania

Czy w przypadku ginekomastii lepsze jest wycięcie gruczołu czy liposukcja?

Nie każdy rodzaj ginekomastii można usunąć przy pomocy liposukcji. Metoda ta dedykowana jest do tzw. lipomastii czyli nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej w obrębie klatki piersiowej u mężczyzn. Jest to schorzenie często towarzyszące nadmiernemu rozwojowi tkanki gruczołowej w obrębie piersi, która wówczas wymaga wycięcia. Linia cięcia pozostaje ukryta na granicy otoczki piersiowej i skóry otaczającej, dzięki czemu pozostaje prawie niewidoczna po zabiegu. Nie są to metody tożsame, a ich zastosowanie uzależnione jest od konkretnych wskazań przedoperacyjnych.

Czy liposukcja zostawia jakieś ślady? Jeśli tak, to po jakim czasie one znikają?

Zabieg odbywa się przez 2 mm nacięcia w skórze zwykle ukrytej np. pod bielizną lub w ok. pachy, które po wygojeniu staja się praktycznie niewidoczne.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zwykle proszę pacjentów o wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych krwi, których szczegółowy zakres ustalam podczas konsultacji przedzabiegowej. Przed zabiegami dotyczącymi twarzy nie należy nakładać makijażu. Natomiast przygotowując się do zabiegu wykonywanego w znieczuleniu miejscowym nie ma konieczności bycia na czczo. Dotyczy to jedynie operacji przeprowadzanych w znieczuleniu ogólnym, tzn. 6 godzin bez jedzenia i 4 godziny bez przyjmowania klarownych płynów.

Czy mogę spodziewać się jakiś powikłań?

Do powikłań podchodzę bardzo poważnie i dlatego największy nacisk kładę na ich prewencję – odpowiednio dobrana metoda operacyjna do konkretnego pacjenta pozwala maksymalnie zmniejszyć ryzyko niepożądanych następstw zabiegu.

Jak wygląda znieczulenie miejscowe?

Podczas znieczulenia miejscowego środek znieczulający podawany jest bezpośrednio w okolicę poddawaną zabiegowi, co pozwala znieść uczucie bólu w danym obszarze. Pacjent jest w pełni świadomy i zorientowany w kontakcie z lekarzem wykonującym zabieg, a bezpośrednio po nim może udać się do domu.

ginekomastia - więcej informacji

Od wielu lat chirurgia plastyczna zajmuje się usuwaniem problemu, którym jest ginekomastia. To zaburzenie, związane z nieprawidłowym rozrostem tkanek tworzących gruczoł sutkowy u przedstawicieli płci męskiej, u których przyczynia się do dużego dyskomfortu. Zabiegi obejmujące leczenie ginekomastii, które wykonywane są w naszej klinice chirurgii plastycznej, są dedykowane każdemu mężczyźnie, który cierpi na tę przypadłość.

Zabieg operacyjny poprzedzony jest dokładnym wywiadem lekarskim, jak również analizą aktualnego stanu zdrowia każdego pacjenta, który zgłasza się do naszej placówki medycznej.

W trakcie przeprowadzanej konsultacji lekarz ustala z pacjentem wszelkie szczegóły planowanej operacji, jak również udziela jasno określonych wytycznych, zarówno tych przed, jak i pozabiegowych. Nasza renomowana, nowoczesna i dysponująca odpowiednim zespołem specjalistów klinika chirurgii plastycznej, cieszy się ogromnym zaufaniem naszych pacjentów.