liposukcja

Zabieg, polegający na odessaniu tłuszczu. To właśnie jest liposukcja. Pozwala ona na usunięciu kilku centymetrów tam, gdzie jest ich za dużo. Chirurg plastyczny uzyskuje możliwość modelowania sylwetki i osiągnięcia przez to upragnionego przez pacjenta efektu.

liposukcja powłok brzusznych ze wspomaganiem laserowym

Lipolife 3G to innowacyjna technologia laserowa, która pozwala połączyć dwie rzeczy w jedno – odessać tłuszcz, tam gdzie jest go za dużo, i wykorzystać go do konturowania innych obszarów ciała. Duża w tym zasługa lasera diodowego o długości fali 1470 nm. Stymuluje on fibroblasty do intensywnej produkcji nowego kolagenu. Dzięki temu skóra zyskuje sprężystość. Liposukcja laserowa pozwala bardziej obkurczyć skórę od innych sposobów tego typu medycyny estetycznej, więc niekiedy pozwala plastyki brzucha. Dzieje się tak, ponieważ luźna skora po zabiegu zostaje dodatkowo obkurczona podczas niego. Zabieg ten jest również bezpieczny, ponieważ nie uszkadza on tkanek tłuszczowych. Po prostu wyodrębnia z nich materiał, który możemy wykorzystać w innym celu, czyli wprowadzić go w miejsce, które chcemy wymodelować. Dzięki liposukcji laserowej ryzyko powstania krwiaka po zabiegu jest mniejsze, tak jak i zasinienia.

cena
8000 pln /podbrzusze/

8000 pln /talia/

10000 pln /brzuch/

liposukcja podbródka ze wspomaganiem laserowym

Jak w klasycznej wersji liposukcji podbródka zabieg polega na wykonaniu kilku nacięć, przez które wprowadza się kaniule – służące odessaniu tkanki tłuszczowej, tak możliwa jest jeszcze wariacja z wykorzystaniem lasera. W tym wypadku w okolice brody wprowadza się kaniule z generatorem światła laserowego, które rozbijają komórki tkanki tłuszczowej. Ta wariacja zabiegu liposukcji podbródka ma taką przewagę nad tradycyjną, że jest zdecydowanie mniej inwazyjna. Mimo, że uzyskane efekty – czyli pozbycie się „podwójnego podbródka” są praktycznie takie same. Dzięki liposukcji laserowej ryzyko powstania krwiaka po zabiegu jest mniejsze, tak jak i zasinienia.

cena
6000 pln

liposukcja ramion ze wspomaganiem laserowym

/Lipolife 3G/

Upływający czas nie oszczędza nawet ramion. Z biegiem lat może się zdarzyć, że nasze ramiona zaczną wyglądać na obwisłe. Można z tym walczyć ćwiczeniami i dietą – pozwoli nam się to pozbyć części tkanki tłuszczowej. Ale co z wiszącą skórą, która zostanie? Najlepiej poddać się laserowej liposukcji ramion, która pozwoli usunąć nadmiar tłuszczu. Laserowa wersja tego zabiegu ma jedną, bardzo ważną, zaletę. Jest mało inwazyjny, okres rekonwalescencji jest krótki, a wszystko ma miejsce w znieczuleniu miejscowym. Dzięki liposukcji laserowej ryzyko powstania krwiaka po zabiegu jest mniejsze, tak jak i zasinienia.

cena
10000 pln

najczęściej zadawane pytania

Czy liposukcja zostawia jakieś ślady? Jeśli tak, to po jakim czasie one znikają?

Zabieg odbywa się przez 2 mm nacięcia w skórze zwykle ukrytej np. pod bielizną lub w ok. pachy, które po wygojeniu staja się praktycznie niewidoczne.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zwykle proszę pacjentów o wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych krwi, których szczegółowy zakres ustalam podczas konsultacji przedzabiegowej. Przed zabiegami dotyczącymi twarzy nie należy nakładać makijażu. Natomiast przygotowując się do zabiegu wykonywanego w znieczuleniu miejscowym nie ma konieczności bycia na czczo. Dotyczy to jedynie operacji przeprowadzanych w znieczuleniu ogólnym, tzn. 6 godzin bez jedzenia i 4 godziny bez przyjmowania klarownych płynów.

Czy mogę spodziewać się jakiś powikłań?

Do powikłań podchodzę bardzo poważnie i dlatego największy nacisk kładę na ich prewencję – odpowiednio dobrana metoda operacyjna do konkretnego pacjenta pozwala maksymalnie zmniejszyć ryzyko niepożądanych następstw zabiegu.

Jak wygląda znieczulenie miejscowe?

Podczas znieczulenia miejscowego środek znieczulający podawany jest bezpośrednio w okolicę poddawaną zabiegowi, co pozwala znieść uczucie bólu w danym obszarze. Pacjent jest w pełni świadomy i zorientowany w kontakcie z lekarzem wykonującym zabieg, a bezpośrednio po nim może udać się do domu.

liposukcja - więcej informacji

Liposukcja pomaga zadbać o atrakcyjny wygląd różnych części ciała, które zostały zniekształcone pod wpływem nagromadzenia się tkanki tłuszczowej. Modelowanie sylwetki przy pomocy zabiegów plastycznych, do których należy liposukcja, pomaga uporać się z nadmiernymi kilogramami oraz stworzyć prawidłową rzeźbę ciała.

Liposukcja jest wskazana dla tych osób, które mimo restrykcyjnej diety i wzmożonej aktywności fizycznej, w dalszym ciągu nie dostrzegają pozytywnych rezultatów w postaci jędrnego i szczupłego ciała. Zabieg liposukcji może być przeprowadzany również w przypadku osób, które z różnych przyczyn nie mogą stosować innych metod, mających na celu pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Odsysanie tłuszczu z wybranej części ciała polega na usuwaniu zwartej i grubej tkanki tłuszczowej z newralgicznych miejsc, które są wyjątkowo odporne na stosowaną dietę niskokaloryczną czy konkretne zestawy ćwiczeń. W trakcie liposukcji można także pozbyć się dolegliwości dotyczącej prawie 90% kobiet na całym świecie, którą jest cellulit, atakujący środkowe i dolne partie ciała.