migrena

Bóle migrenowe głowy, które często wyłączają pacjenta z życia codziennego, można w szybki i skuteczny sposób wyeliminować przy pomocy toksyny botulinowej. Wstrzyknięcie niewielkich dawek toksyny botulinowej w 31 specjalnie określonych punktach pozwala zablokować miejsca spustowe powstawania migren, dzięki czemu pacjenci mogą wyeliminować stosowanie silnych leków przeciwmigrenowych, jak pochodne opioidów czy leki z grupy tryptanów.

cena
2500 pln

najczęściej zadawane pytania

Czy można rozbić kurację na kilka zabiegów?

Niekiedy, podczas przygotowania pacjenta do leczenia chirurgicznego migren, zabieg wykonuje się stopniowo. Umożliwia to zlokalizowanie konkretnego punktu spustowego powstawania migren u danego pacjenta, dzięki czemu możliwe jest wykonanie operacji odbarczającej nerw, co trwale pozwala pozbyć się problemu migren.

Czy mogę spodziewać się jakiś powikłań?

Do powikłań podchodzę bardzo poważnie i dlatego największy nacisk kładę na ich prewencję – odpowiednio dobrana metoda operacyjna do konkretnego pacjenta pozwala maksymalnie zmniejszyć ryzyko niepożądanych następstw zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zwykle proszę pacjentów o wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych krwi, których szczegółowy zakres ustalam podczas konsultacji przedzabiegowej. Przed zabiegami dotyczącymi twarzy nie należy nakładać makijażu. Natomiast przygotowując się do zabiegu wykonywanego w znieczuleniu miejscowym nie ma konieczności bycia na czczo. Dotyczy to jedynie operacji przeprowadzanych w znieczuleniu ogólnym, tzn. 6 godzin bez jedzenia i 4 godziny bez przyjmowania klarownych płynów.