labioplastyka

Przerost lub asymetria warg sromowych mniejszych jest powodem dyskomfortu w życiu codziennym, podczas higieny intymnej czy współżycia. Dzięki zabiegowi plastyki warg sromowych, który wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, możliwe jest wyeliminowanie problemu i cieszenie się każdym dniem – zapominając o dotychczasowych i przykrych dolegliwościach.

plastyka warg sromowych – labioplastyka

Główna funkcja warg sromowych to ochrona – przykrycie i zamknięcie zewnętrznych narządów płciowych. Jednak czasami pojawia się ich przerost. Jest to problem natury zdrowotnej i estetycznej – może powodować dyskomfort i utrudniać normalne funkcjonowanie. Poprzez ich zmniejszenie uzyskuję optymalne warunki estetyczne i komfort dla pacjentki. Zabieg ten przeprowadzam w znieczuleniu miejscowym i trwa on około godziny. Dlatego pacjentka może opuścić klinikę już w dniu przeprowadzenia operacji. Ból po zabiegu jest niewielki – najczęściej wystarczy stosowanie leków przeciwbólowych, dostępnych bez recepty.

cena
4000 pln

najczęściej zadawane pytania

Jak przygotować się do zabiegu?

Do powikłań podchodzę bardzo poważnie i dlatego największy nacisk kładę na ich prewencję – odpowiednio dobrana metoda operacyjna do konkretnego pacjenta pozwala maksymalnie zmniejszyć ryzyko niepożądanych następstw zabiegu.

Jak wygląda znieczulenie miejscowe?

Podczas znieczulenia miejscowego środek znieczulający podawany jest bezpośrednio w okolicę poddawaną zabiegowi, co pozwala znieść uczucie bólu w danym obszarze. Pacjent jest w pełni świadomy i zorientowany w kontakcie z lekarzem wykonującym zabieg, a bezpośrednio po nim może udać się do domu. 

Jak przygotować się do zabiegu?

Zwykle proszę pacjentów o wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych krwi, których szczegółowy zakres ustalam podczas konsultacji przedzabiegowej. Przed zabiegami dotyczącymi twarzy nie należy nakładać makijażu. Natomiast przygotowując się do zabiegu wykonywanego w znieczuleniu miejscowym nie ma konieczności bycia na czczo. Dotyczy to jedynie operacji przeprowadzanych w znieczuleniu ogólnym, tzn. 6 godzin bez jedzenia i 4 godziny bez przyjmowania klarownych płynów.

Co w sytuacji, kiedy chcę skorygować kilka części ciała jednocześnie?

Zabiegi dotyczące kilku okolic muszą być szczegółowo przeanalizowane pod kątem stosunku ryzyka do uzyskanych korzyści. Sa pewne kombinacje zabiegów których nie należy wykonywać jednoczasowo, np. plastyka nosa i plastyka powiek górnych/dolnych, jednak niektóre połączenia są możliwe, np. jednoczasowa operacja powiek górnych i dolnych, czy plastyka czubka nosa i korekta małżowin usznych.

labioplastyka - więcej informacji

Labioplastyka to zabieg zmniejszenia warg sromowych większych lub i mniejszych, a także ich wymodelowanie. Proces odbywa się przy użyciu specjalistycznej końcówki laserowej.

W jego trakcie nadmiar tkanki sromowej jest odpowiednio odcinany. Zabieg labioplastyki jest bezpieczny i daje dobre rezultaty, w postaci estetycznego wyglądu warg sromowych oraz likwidacji wszelkiego typu dolegliwości związanych z nadmiarem tkanki w tym miejscu.

Profesjonalnie przeprowadzony zabieg labioplastyki nie wiąże się ryzykiem nadmiernego krwawienia, co zmniejsza także prawdopodobieństwo powstawania blizn pooperacyjnych, obrzęku obszaru poddanego zabiegowi oraz dyskomfortu odczuwanego w czasie procesu gojenia.

Labioplastyka nie tylko umożliwia modelowanie zewnętrznych, intymnych obszarów ciała pacjentek, ale także zwiększa zwartość i elastyczność tkanki warg sromowych poprzez stymulację produkcji kolagenu. Labioplastyka skierowana jest do kobiet cierpiących na anatomiczny przerost warg sromowych oraz tych pacjentek, które doznały poważnych urazów tej części ciała.