lifting piersi

Przyczyn plastyki piersi jest wiele. Chcemy, żeby były większe, bardziej krągłe lub mniej spiczaste. Lub doświadczamy konieczności na gruncie medycznym, gdy pojawia się polaktacyjny zanik gruczołów piersiowych, wrodzone lub nabyte – pooperacyjne i pourazowe – deformacje klatki piersiowej czy zespół Polanda. Jakakolwiek byłaby motywacja do zabiegu – nie należy się go bać.

powiększenie piersi implantami silikonowymi

Zmiana kształtu i wielkości piersi polega na wszczepieniu implantów pod gruczoł lub mięsień piersiowy. Większość operacji jest wykonywanych w znieczuleniu ogólnym, a po nich konieczne jest spędzenie nocy w klinice w celach obserwacji. Pacjentka zostaje wypisana do domu po kontroli lekarskiej w dniu następnym.

Powiększane piersi są dodatkowo znieczulane w trakcie zabiegu, aby zmniejszyć dyskomfort po nim. Efekt przeciwbólowy utrzymuje się przez kolejny dzień lub dwa, co umożliwia szybszy powrót do pełnej sprawności.

 

Implanty silikonowe

Implanty są do wyboru w kształtach anatomicznych i okrągłych. Można również dobrać powłoki: mikropoliuretanowe lub silikonowe — teksturowane lub gładkie. Szczegółowa selekcja odbywa się podczas konsultacji, ponieważ niezbędne jest dokładne zmierzenie klatki piersiowej pacjentki oraz poznanie jej oczekiwań. Pozwoli to na dobranie indywidualnego implantu.

cena

 od 18 300 pln – zabieg z implantami okrągłymi (MENTOR, Polytech) – cena zaw. koszt implantów

od 19 200 pln – zabieg z implantami anatomicznymi (MENTOR, Polytech) – cena zaw. koszt implantów

od 21 000 pln – zabieg z implantami mikropoliuretanowymi (Polytech Microthane®) – cena zaw. koszt implantów (Polytech)

Wszystkie podane ceny są orientacyjne i zawierają w sobie wszelkie koszty związane z pobytem w szpitalu oraz zabiegiem (m.in. biustonosz pooperacyjny, znieczulenie ogólne, pobyt w szpitalu, kontrole pooperacyjne z usuwaniem szwów włącznie). Dokładna wycena zabiegu podana jest ostatecznie podczas konsultacji w oparciu o rodzaj wybranego implantu.

przeszczep tkanki tłuszczowej do piersi

Gdy chcę powiększyć piersi mogę zrobić to odsysając tkankę tłuszczową z jednej lub kilku okolic ciała pacjentki. Później specjalnie ją opracowuję, a następnie wstrzykuję do piersi. Powoduje to powiększenie piersi lub uzupełnienie ich po operacji onkologicznej.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym z dodatkiem krótkiego znieczulenia dożylnego — jest to połączenie mniej obciążające dla pacjentki, umożliwiające szybszą rekonwalescencję oraz opuszczenie kliniki już w dniu zabiegu.

cena
od 15000 pln

zmniejszanie piersi

Zbyt duże piersi to problem natury zdrowotnej i estetycznej, który w równym stopniu dotyczy zdrowia i samopoczucia psychicznego. Zmniejszenie piersi pozwoli odciążyć kręgosłup, zwłaszcza gdy pojawiają się bóle pleców – szczególnie w odcinku szyjnym oraz piersiowym.

Zabieg zmniejszenia piersi zredukuje także podrażnienia ramion powodowane przez biustonosze, a również infekcje, podrażnienia i stany zapalne powstające w fałdzie podpiersiowym. Zabieg pozwala na zmniejszenie średnicy otoczki piersiowej, umożliwia skorygowanie asymetrii piersi, a nawet nadanie im nowego kształtu.

Rekonwalescencja po zabiegu trwa od siedmiu do czternastu dni. Po operacji zalecane jest noszenie miękkiego biustonosza sportowego przez przynajmniej miesiąc.

cena
od 22000 pln

lifting piersi

Szybka utrata wagi, ciąża, karmienie piersią i procesy starzenia. Wszystkie te rzeczy mogą powodować, że piersi staną się obwisłe. Wtedy do gry wchodzi mastopeksja, zwana inaczej liftingiem biustu.

 

Lifting biustu

Jest to zabieg chirurgiczny, który podnosi piersi i poprawia ich kształt, przywracając im młodzieńczy widok. Brodawka jest zazwyczaj przeniesiona, a dodatkowo jest możliwa zmiana jej kształtu i wielkości. Operację przeprowadzam w znieczuleniu ogólnym, po którym trzeba spędzić noc w klinice.

cena
26000 pln

najczęściej zadawane pytania

Jaka jest różnica między przeszczepem tkanki tłuszczowej, a implantami silikonowymi, w sytuacji gdy chcę powiększyć piersi?

Tkanka tłuszczowa jest autologicznym materiałem pobieranym od konkretnego pacjenta, jest wiec w pełni „naturalną” metodą. Wszczepienie implantów natomiast wiąże się z wprowadzeniem ciała obcego, które zostało bardzo szczegółowo przebadane pod katem bezpieczeństwa stosowania. W przypadku tkanki tłuszczowej nie można od razu uzyskać efektu dużego powiększenia piersi, tak jak w przypadku implantów silikonowych. Obie metody można również łączyć, aby np. dodatkowo wymodelować poszczególne części piersi.

Jaka jest różnica między znieczuleniem całkowitym, a miejscowym?

Podczas znieczulenia miejscowego środek znieczulający podawany jest bezpośrednio w okolicę poddawaną zabiegowi, co pozwala znieść uczucie bólu w danym obszarze. Pacjent jest w pełni świadomy i zorientowany w kontakcie z lekarzem wykonującym zabieg, a bezpośrednio po nim może udać się do domu. Podczas znieczuleniu ogólnego świadomość pacjenta jest zniesiona, nie pracują również mięśnie oddechowe, a funkcję te przejmuje respirator. Ten rodzaj znieczulenia wykonywany jest przez lekarza specjalistę – anestezjologa. Podczas narkozy pacjent cały czas pozostaje pod opieka anestezjologa, a po „wybudzeniu” konieczny jest pobyt przez przynajmniej jedną noc w klinice.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zwykle proszę pacjentów o wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych krwi, których szczegółowy zakres ustalam podczas konsultacji przedzabiegowej. Przed zabiegami dotyczącymi twarzy nie należy nakładać makijażu. Natomiast przygotowując się do zabiegu wykonywanego w znieczuleniu miejscowym nie ma konieczności bycia na czczo. Dotyczy to jedynie operacji przeprowadzanych w znieczuleniu ogólnym, tzn. 6 godzin bez jedzenia i 4 godziny bez przyjmowania klarownych płynów.

Czy jest możliwość zrobienia kilku zabiegów jednocześnie?

Zabiegi dotyczące kilku okolic muszą być szczegółowo przeanalizowane pod kątem stosunku ryzyka do uzyskanych korzyści. Sa pewne kombinacje zabiegów których nie należy wykonywać jednoczasowo, np. plastyka nosa i plastyka powiek górnych/dolnych, jednak niektóre połączenia są możliwe, np. jednoczasowa operacja powiek górnych i dolnych, czy plastyka czubka nosa i korekta małżowin usznych.

Czy w miejscach, z których pobieramy tłuszcz do lipofillingu, będzie widoczny ślad po tym?

Widocznym śladem po pobraniu tkanki tłuszczowej jest wymodelowanie kształtu określonej okolicy – jest to wiec liposukcja danego obszaru, niejako 2w1 – np. odchudzenie brzucha i powiększenie piersi. Czasem gdy potrzeba niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, jak np. przy jej przeszczepie do twarzy ubytek może być zupełnie niezauważalny. Zabieg odbywa się przez 2 mm nacięcia w skórze zwykle ukrytej np. pod bielizną lub w ok. pachy, które po wygojeniu staja się praktycznie niewidoczne.

Czy mogę spodziewać się jakiś powikłań?

Do powikłań podchodzę bardzo poważnie i dlatego największy nacisk kładę na ich prewencję – odpowiednio dobrana metoda operacyjna do konkretnego pacjenta pozwala maksymalnie zmniejszyć ryzyko niepożądanych następstw zabiegu.

lifting biustu - więcej informacji

Lifting biustu jest zabiegiem, który cieszy się dużą popularnością, bez względu na wiek pacjentek. To zabieg, który można wykonać tuż po zakończeniu okresu ciąży i połogu, jak również w przypadku całkowitej rezygnacji z dalszego karmienia piersią.

Lifting piersi jest także wskazany dla kobiet, które zaniechały ćwiczeń oraz pielęgnacji skóry na piersiach, szczególnie w trakcie procesu gwałtownego chudnięcia lub w okresie menopauzalnym, co poskutkowało utratą jędrności, elastyczności biustu oraz jego widocznym opadnięciem.

Lifting biustu jest skutecznym zabiegiem, dzięki któremu można podnieść piersi, a także odpowiednio skorygować ich wygląd i kształt. Rekomendowany przez nas zabieg w postaci liftingu biustu może być przeprowadzany u kobiet, które nie są zadowolone z efektów stosowanej przez siebie pielęgnacji czy też zabiegów kosmetologicznych.

Mastopeksja może być wykonywana u pełnoletnich przedstawicielek płci pięknej, których stan zdrowia nie stanowi przeciwwskazania do poddania się tej temu zabiegowi operacyjnemu