Plastyka powiek

Delikatna skóra powiek z czasem traci swoją sprężystość. Możemy przymknąć na to oko lub skorzystać z szansy przywrócenia jej lepszej kondycji za pomocą specjalistycznego zabiegu.

W zależności od indywidualnych wskazań ingerencje chirurgiczne polegają na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry, redukcji ilości mięśnia okrężnego oka lub zaopatrzeniu około gałkowych pseudoprzepuklin tłuszczowych mięśnia dźwigacza powieki górnej. Zabiegi wykonuję w znieczuleniu miejscowym, a zapotrzebowanie na leki przeciwbólowe jest niewielkie. Zwykle jedynie w pierwszej dobie po operacji może wystąpić poczucie dyskomfortu wymagające zażycia odpowiednich leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty.

plastyka powiek górnych

plastyka powiek górnych

Grawitacja działa także na powieki. Dzięki fachowemu zabiegowi możemy zniwelować jej niekorzystny wpływ i odciążyć delikatną skórę wokół oczu. Jeśli po konsultacji uznam to za zasadne, usunę nadmiaru zwiotczałej skóry, zredukuję ilość mięśnia okrężnego oka i zaopatrzę okołogałkowe pseudoprzepukliny tłuszczowe. Co istotne, blizna po ingerencji pozostaje ukryta w zagłębieniu powieki.

Dzięki temu mało inwazyjnemu zabiegowi jakim jest plastyka powiek górnych, pacjent pozbędzie się wrażenia pełnych, obrzękniętych powiek i odzyska świeżość spojrzenia. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, a pacjenci dobrze tolerują całą procedurę i proces rekonwalescencji.

cena
6000 pln

korekta opadania powiek górnych ze skróceniem rozcięgna mięśnia dźwigacza powieki górnej

W niektórych przypadkach zniwelowanie upływu czasu na skórę powiek może nie wystarczyć. Gdy wskazana jest korekta ustawienia powiek górnych, stosuje się rozszerzoną wersję standardowego zabiegu. Polega ona na skróceniu rozcięgna mięśnia dźwigacza powieki górnej, redukcji ilości mięśnia okrężnego oka i zaopatrzeniu okołogałkowych pseudoprzepuklin tłuszczowych. W zależności od wskazań przedoperacyjnych zabieg wykonuje się po jednej stronie lub obustronnie.

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowych. Dzięki współdziałaniu chirurga z pacjentem możliwe jest ustawienie brzegu powieki w nowym, właściwym położeniu. Blizna po zabiegu, podobnie jak w przypadku plastyki powiek górnych, pozostaje ukryta w zagłębieniu powieki. Zapotrzebowanie na leki przeciwbólowe jest zwykle niewielkie — zazwyczaj jedynie w pierwszej dobie po zabiegu.

cena
8000 pln

plastyka powiek dolnych

Mrugnięcie okiem to pozornie ruch powieki górnej. Jednak powieka dolna też ma w tym procesie swój udział i podlega obciążeniom. Aby przywrócić jej sprężystość należy zastosować zabieg polegający na wykonaniu cięcia, około 3 mm, poniżej brzegu rzęsowego. Dzięki temu zniweluję nadmiar zwiotczałej skóry w ich obrębie oraz pozbędę się „worków pod oczami”, które powstają przez uwypuklanie się tłuszczu około gałkowego.

Dzieje się tak dlatego, że tłuszcz nie jest utrzymywany na swoim miejscu. Przyczyną może być zwiotczenie tkanek, w tym mięśnia okrężnego oka i przegrody oka, których napięcie uległo zmniejszeniu, a włókna mięśniowe zostały nadmiernie rozciągnięte. Odbudowując strukturę powiek dolnych w mgnieniu oka nadamy im jędrność i młodszy wygląd. Blizna po zabiegu pozostaje ukryta pod linią rzęs i gubi się pośród naturalnych zagłębień tej okolicy.

cena
8000 pln

entropion/ectropion, czyli podwinięcie i odwinięcie powieki dolnej

Operacje powiek mają charakter nie tylko estetyczny. W przypadku podwinięcia lub odwinięcia powieki dolnej ingerencja chirurgiczna jest konieczna ze względów zdrowotnych. Jedną z tych przypadłości jest entropion – powoduje drażnienie gałki ocznej przez rzęsy wrastające w jej kierunku. Drugą natomiast nazywamy ectropion – polega na nadmiernym zwiotczeniu powieki dolnej, które sprawia, że powieka wywija się na zewnątrz — co przekłada się na przewlekły stan zapalny spojówek i inne następstwa.

Leczenie polega na przywróceniu anatomicznych stosunków struktur tworzących powiekę dolną. Każdy przypadek wymaga indywidualnie zaprojektowanego planu leczenia, który szczegółowo omawiam z pacjentem podczas konsultacji.

cena
od 5000 pln

najczęściej zadawane pytania

Jak długo zostaje opuchlizna?

Obrzęk po operacji powiek jest naturalnym zjawiskiem, które towarzyszy każdemu zabiegowi chirurgicznemu. Największa część opuchlizny zwykle ustępuje w ciągu 5–7 dni, czyli tyle ile czasu potrzeba aby usunąć szwy skórne. Po tym czasie mogą okresowo pojawiać się niewielkie obrzęki przez okres około 3 miesięcy.

Czy będę miał problemy ze wzrokiem?

Operacje powiek wykonuję z największą starannością, a zabieg poprzedza szczegółowa analiza dotycząca stanu zdrowotnego pacjenta, tak aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko związane z procedurą. Bezpośrednio po operacji wzrok nie jest upośledzony, a niewielkie opatrunki w postaci małych plasterków nie ograniczają normalnego funkcjonowania.

Czy operacja jest bezpieczna?

Zwykle nie występują powikłania po operacjach powiek górnych, a procedura jest bezpieczna. Wyjątkowo rzadko zdarza się przedłużony obrzęk, krwiak lub infekcja w miejscu zabiegu, które wcześnie rozpoznane pozwalają odpowiednio się z nimi uporać.

Czy mogę spodziewać się jakiś powikłań?

Do powikłań podchodzę bardzo poważnie i dlatego największy nacisk kładę na ich prewencję – odpowiednio dobrana metoda operacyjna do konkretnego pacjenta pozwala maksymalnie zmniejszyć ryzyko niepożądanych następstw zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zwykle proszę pacjentów o wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych krwi, których szczegółowy zakres ustalam podczas konsultacji przedzabiegowej. Przed zabiegami dotyczącymi twarzy nie należy nakładać makijażu. Natomiast przygotowując się do zabiegu wykonywanego w znieczuleniu miejscowym nie ma konieczności bycia na czczo. Dotyczy to jedynie operacji przeprowadzanych w znieczuleniu ogólnym, tzn. 6 godzin bez jedzenia i 4 godziny bez przyjmowania klarownych płynów.

Czy można przeciwdziałać opadaniu powiek?

Opadanie powiek może mieć różne przyczyny: neurologiczne, mięśniowe lub rozcięgnowe – związane z wiekiem. Niestety nie mamy możliwości przeciwdziałania temu procesowi. Jeśli u pacjenta występuje predyspozycja np. rodzinna do opadania powiek górnych to jedynym rozwiązaniem problemu jest wizyta u chirurga plastycznego, który posiada wiedzę i umiejętności radzenia sobie z tym schorzeniem.

Plastyka powiek - więcej informacji

Plastyka powiek górnych i dolnych, to zabieg, który może znacząco wpłynąć na atrakcyjny wygląd tej części twarzy, a także ułatwić wykonywanie makijażu. Starzenie się skóry powoduje, iż powieki zaczynają opadać, a oczy stają się mniejsze.

Wpływa to na ogólny wygląd całej twarzy. Plastyka powiek górnych może przywrócić dawną sprężystość skóry oraz pomóc pozbyć się jej nadmiaru.

Odpowiednio przeprowadzony zabieg daje widoczne, długo utrzymujące się rezultaty, co jest normalnie niemożliwe do osiągnięcia, nawet przy pomocy regularnego stosowania specjalistycznych kosmetyków i zaawansowanych preparatów z serii anty- aging.

Zabieg, jakim jest plastyka powiek, pozwala także na poprawę ich wyglądu w przypadku osób w różnym wieku, borykających się z różnego rodzaju problemami, związanymi z tym elementem twarzy.

Wielu pacjentów zgłaszających się do chirurga plastyka potrzebuje korekty swoich powiek. Ma to miejsce, szczególnie w przypadku genetycznych skłonności do ich opadania.

Problem ten nasila się wraz z upływem czasu i postępującymi procesami starzenia się skóry. Opadająca powieka górna utrudnia widzenie, a także zmienia wygląd twarzy, nadając jej bardziej posępny wyraz.

Efekty zabiegów chirurgii plastycznej