Operacja plastyczna twarzy

Korekcja uszu jest zabiegiem, przynoszącym olbrzymie korzyści. Zwykle ingerencja w małżowiny ma na celu zmianę ich kształtu, który nie odpowiada pacjentom i może być powodem odczuwania przez nich dyskomfortu. Dzięki liniom cięć i specjalnym, ukrytym szwom mogę raz na zawsze rozwiązać ten problem.

korekta odstających małżowin usznych

Korekta odstawania małżowin usznych, to zabieg wykonywany najczęściej w znieczuleniu miejscowym umożliwiający ukształtowanie i wymodelowanie małżowiny usznej przy pomocy specjalnych szwów zakładanych na chrząstkę.

Najczęstszym powodem odstawania małżowin usznych jest nieprawidłowe wykształcenie grobelki lub przerost muszli małżowiny usznej. W trakcie operacji możliwe jest zmniejszenie muszli poprzez wycięcie fragmentu chrząstki małżowiny usznej oraz wymodelowanie grobelki przy pomocy szwów zakładanych na chrząstkę. Umożliwia to wytworzenie pożądanego kształtu małżowiny usznej i odpowiednie jej umiejscowienie względem czaszki, pozwalające na zmniejszenie odstawania ucha. Linia cięcia oraz późniejsza blizna znajdują się na tylnej powierzchni małżowiny usznej, dzięki czemu pozostają ukryte przez nowy kształt ucha.

Przebieg pooperacyjny wymaga stosowania opaski podtrzymującej na małżowiny uszne przez 4 tygodnie po zabiegu 24 godziny/dobę. Przez kolejne 2 tygodnie należy stosować opaskę podczas spoczynku nocnego.

Pooperacyjne dolegliwości bólowe są dobrze kontrolowane przy pomocy leków przeciwbólowych – receptę wystawiam zaraz po zabiegu wraz z dokładnym objaśnieniem zasad przyjmowania leków.

cena
5000 pln

chirurgia plastyczna twarzy i inne

Chirurgia plastyczna ma wiele twarzy. Może polegać na kompleksowych operacjach lub modelowaniu poszczególnych elementów. Zależnie od potrzeb i oczekiwań pacjentów tak dobieram zabiegi, aby po nich na twarzach gościł przede wszystkim uśmiech.

cena ustalana indywidualnie

redukcja poduszek tłuszczowych Bichata

Redukcja poduszek tłuszczowych policzków – Bichata

Jest to zabieg wykonywany przez chirurga plastycznego w celu wysmuklenia policzków. Polecany szczególnie u osób, których rysy twarzy pomimo stosowania diety i szczupłej sylwetki pozostają „pełne”. Przy pomocy niewielkiego nacięcia na wewnętrznej stronie policzka (cięcie ma długość ok. 1-2 cm) zostaje usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej znajdującej się w centralnej części policzka, która tworzy tzw. poduszkę tłuszczową Bichata. Nie zaleca się usuwania ich w całości, gdyż powoduje to nadmierne zapadnięcie policzków – wyglądają wówczas nienaturalnie – a jedynie wycięcie ich nadmiaru. Policzki zostają wymodelowane, a rysy twarzy wyostrzone.

Zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym i dobrze tolerowany przez pacjentów. W miejscu planowanego nacięcia chirurg plastyczny podaje niewielką ilość środka znieczulającego i wykonuje zabieg od strony jamy ustnej przez błonę śluzową policzka, dzięki czemu blizna pooperacyjna jest zupełnie niewidoczna z zewnątrz. Po zabiegu efekt znieczuleniu utrzymuje się przez ok. 3 godziny, a występujące dolegliwości bólowe są łatwe do opanowania przy pomocy powszechnie dostępnych leków przeciwbólowych. Swoim pacjentom zwykle zalecam zażycie 1,0g Paracetamolu co 8 godzin przez 2-3 dni po zabiegu. Naturalnym następstwem zabiegu jest obrzęk – niewielkiego stopnia – biorąc pod uwagę ilość usuniętej tkanki tłuszczowej oraz ilość obrzęku po zabiegu – nie powinien być zauważalny dla osób postronnych. Wykonywanie zimnych okładów w pierwszych godzinach po przeprowadzonym zabiegu znacznie pozwala zmniejszyć jego natężenie.

Pacjenci zawsze po zabiegu dostają kartę informacyjną ze szczegółowo objaśnionymi zasadami postępowania pooperacyjnego, co skutecznie pozwala im komfortowo przejść okres okołooperacyjny, a ze swoje wątpliwości zawsze mogą skonsultować z chirurgiem plastycznym przeprowadzającym zabieg, ponieważ udostępniam swój numer telefonu.

cena
5000 pln

lifting wargi górnej – Bullhorn Liplift

Lifting wargi górnej – Bullhorn Liplift

Jest to zabieg wykonywany przez chirurga plastycznego w celu uwydatnienia czerwieni wargowej. Polecany szczególnie u osób, u których doszło do znacznego wydłużenia wargi górnej lub zaniku czerwieni wargowej wargi górnej. Przy pomocy nacięcia u podstawy skrzydełek i słupka nosa (w kształcie rogów bawoła, stąd nazwa Bullhorn Liplift) zostaje usunięta nadmiernie rozciągnięta część  bieli wargowej (cześć wargi między nosem a czerwienią wargową). Czerwień wargowa staje się uwydatniona i znowu widoczna, szczególnie u pacjentów z bardzo cienką linią czerwieni wargowej. Warga zostają wymodelowaną, bez dodawania jej objętości, dzięki czemu efekty zabiegu są naturalne – nie dochodzi do powstania „wydętych” lub „napompowanych” ust

Zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym i dobrze tolerowany przez pacjentów. Przed zabiegiem wykonuję blokadę nerwów odpowiedzialnych za czucie w środkowej części twarzy. Dodatkowo w miejscu planowanego nacięcia chirurg plastyczny podaje niewielką ilość środka znieczulającego – jest to obszar uprzednio znieczulony, a podanie dodatkowego znieczulenia pomaga przeprowadzić zabieg sprawnie. Po zabiegu efekt znieczuleniu utrzymuje się przez ok. 3 godziny, a występujące dolegliwości bólowe są łatwe do opanowania przy pomocy powszechnie dostępnych leków przeciwbólowych. Swoim pacjentom zwykle zalecam zażycie 1,0g Paracetamolu co 8 godzin przez 1-2 dni po zabiegu. Naturalnym następstwem zabiegu jest niewielki obrzęk operowanej okolicy. Wykonywanie zimnych okładów w pierwszych godzinach po przeprowadzonym zabiegu znacznie pozwala zmniejszyć jego natężenie.

Pacjenci zawsze po zabiegu dostają kartę informacyjną ze szczegółowo objaśnionymi zasadami postępowania pooperacyjnego, co skutecznie pozwala im komfortowo przejść okres okołooperacyjny, a ze swoje wątpliwości zawsze mogą skonsultować z chirurgiem plastycznym przeprowadzającym zabieg, ponieważ udostępniam swój numer telefonu.

cena
6000 pln

facelifting

Efektem faceliftingu jest pozbycie się zmarszczek. Jest to bardzo skuteczna metoda na odświeżenie wizerunku. Zabieg polega na napięciu skóry twarzy. Wygładza to twarz sprawiając, że pacjent wygląda młodziej i bardziej energicznie. Rekomendowany jest dla kobiet i mężczyzn w dojrzałym wieku. Przebieg pooperacyjny jest właściwie bezbólowy i nie wymaga stosowania silnych leków przeciwbólowych.

cena
od 15000 pln

przeszczep tkanki tłuszczowej na twarz

Inaczej zwany lipofillingiem. Przeprowadza się go przez pobranie tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, ud, lędźwi lub innych miejsc. Odpowiednie jej przygotowanie pozwala na wypełnienie zmarszczek, poprawę jędrności skóry oraz odtworzenie utraconej objętości tkanki podskórnej. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut i nie trzeba zostawać po nim w klinice. Można ją opuścić bezpośrednio po nim. Operacja jest również mało inwazyjna — wykorzystywany w niej materiał jest całkowicie naturalny.

cena
5000 pln

najczęściej zadawane pytania

Czy w miejscach, z których pobieramy tłuszcz do lipofillingu, będzie widoczny ślad po tym?

Widocznym śladem po pobraniu tkanki tłuszczowej jest wymodelowanie kształtu określonej okolicy – jest to wiec liposukcja danego obszaru, niejako 2w1 – np. odchudzenie brzucha i powiększenie piersi. Czasem gdy potrzeba niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, jak np. przy jej przeszczepie do twarzy ubytek może być zupełnie niezauważalny. Zabieg odbywa się przez 2 mm nacięcia w skórze zwykle ukrytej np. pod bielizną lub w ok. pachy, które po wygojeniu staja się praktycznie niewidoczne.

Co w sytuacji, kiedy chcę skorygować kilka części ciała jednocześnie?

Zabiegi dotyczące kilku okolic muszą być szczegółowo przeanalizowane pod kątem stosunku ryzyka do uzyskanych korzyści. Sa pewne kombinacje zabiegów których nie należy wykonywać jednocześnie, np. plastyka nosa i plastyka powiek górnych / dolnych. Niektóre połączenia są jednak możliwe, np. jednoczasowa operacja powiek górnych i dolnych, czy plastyka czubka nosa i korekta małżowin usznych.

Czy przy korekcji małżowin usznych można zmieniać nie tylko odchylenie, ale też sam kształt uszu?

Podczas korekty małżowin usznych można zarówno zmienić kształt, wielkość oraz stopień ich odstawania. Dobór odpowiedniej techniki operacyjnej odbywa się podczas konsultacji przedzabiegowej, kiedy pacjent określa jakich zmian chciałby, aby dokonał chirurg plastyczny.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zwykle proszę pacjentów o wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych krwi, których szczegółowy zakres ustalam podczas konsultacji przedzabiegowej. Przed zabiegami dotyczącymi twarzy nie należy nakładać makijażu. Natomiast przygotowując się do zabiegu wykonywanego w znieczuleniu miejscowym nie ma konieczności bycia na czczo. Dotyczy to jedynie operacji przeprowadzanych w znieczuleniu ogólnym, tzn. 6 godzin bez jedzenia i 4 godziny bez przyjmowania klarownych płynów.

Jaka jest różnica między znieczuleniem całkowitym, a miejscowym?

Podczas znieczulenia miejscowego środek znieczulający podawany jest bezpośrednio w okolicę poddawaną zabiegowi, co pozwala znieść uczucie bólu w danym obszarze. Pacjent jest w pełni świadomy i zorientowany w kontakcie z lekarzem wykonującym zabieg, a bezpośrednio po nim może udać się do domu. Podczas znieczuleniu ogólnego świadomość pacjenta jest zniesiona, nie pracują również mięśnie oddechowe, a funkcję te przejmuje respirator. Ten rodzaj znieczulenia wykonywany jest przez lekarza specjalistę – anestezjologa. Podczas narkozy pacjent cały czas pozostaje pod opieka anestezjologa, a po „wybudzeniu” konieczny jest pobyt przez przynajmniej jedną noc w klinice.

operacja plastyczna twarzy - więcej informacji

Operacja plastyczna twarzy stanowi szereg różnego rodzaju zabiegów, które oferuje współczesna chirurgia estetyczna i rekonstrukcyjna. Można zdecydować się na operację radykalnie wpływającą na zmianę wizerunku danego pacjenta, jak również przeprowadzić subtelne modelowanie wybranych części twarzy w celu przywrócenia im dawnego lub upragnionego wyglądu.

Operacja plastyczna twarzy jest poprzedzona dokładnym przestudiowaniem budowy tej części ciała oraz podjęciem decyzji, jaki typ zabiegu będzie najlepszy, a zarazem najmniej inwazyjny dla konkretnego pacjenta.

Do najczęściej wybieranych operacji plastycznych twarzy należą korekty lub zmiany kształtu brody, nosa, głównie pod względem ich długości lub szerokości. Można także zastanowić się nad poszerzeniem kąta żuchwy, w przypadku nieproporcjonalnie wąskiej twarzy lub takiej, która ma zaburzony owal.

Operacja plastyczna twarzy może także dotyczyć likwidacji defektów związanych z niedorozwojem kości twarzoczaszki, tworzących efekt zapadania się lub zniekształcenia tej części ciała.