twarz

Dzięki nowoczesnym, mało inwazyjnym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej można w szybki sposób skorygować wygląd bez poddawania się skomplikowanym operacjom. Krótki okres rekonwalescencji, praktycznie zupełne wyeliminowanie dolegliwości bólowych oraz szybkość wykonywanych zabiegów powodują, że pacjentki coraz chętniej korzystają z usług medycyny estetycznej. Pozwala to opóźnić procesy starzenia, odbudować tkanki, które z biegiem lat utraciły swój wigor oraz o wiele wiele lat oddalić konieczność wykonywania operacji z zakresu chirurgii plastycznej

powiększanie ust

Powiększanie ust to zabieg, którego celem jest poprawa kształtu, zlikwidowanie asymetrii czy dodanie pełności. Przeprowadzam go używając dwóch metod.

Pierwszą z nich jest użycie kwasu hialuronowego. Występuje on naturalnie w organizmie człowieka, a ryzyko reakcji alergicznych jest praktycznie zerowa – jest więc bezpieczny. Ta metoda jest niechirurgiczna i mało inwazyjna, a efekty są praktycznie natychmiastowe. Efekt powiększenia ust osiągam przez wstrzyknięciu w wargi ampułek z kwasem hialuronowym. Nie pozostawia to blizn, a efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Drugą metodą powiększenia warg jest przeszczep tkanki tłuszczowej. Ten typ zabiegu również jest bezpieczny – organizm dobrze toleruje transfer własnego tłuszczu, a ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest praktycznie zerowe. Przeszczepy tkanki tłuszczowej utrzymują się również długotrwale. Procedura polega na liposukcji i pobraniu tłuszczu, najczęściej z fałdu brzusznego lub kolca biodrowego, a następnie wstrzyknięciu go w usta – używając znieczulenia miejscowego. Poprawę konturu ust możemy obserwować od razu po zabiegu, jednak na efekt ostateczny trzeba poczekać – do kilku tygodni.

cena
800 pln

wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zmarszczki to nic innego jak pojawiające się z wiekiem deformacje skóry. Powstawanie ich jest warunkowane przez coraz mniejszą ilość kwasu hialuronowego w skórze, który odpowiada za jej gładkość i sprężystość. Zabieg ten polega na uzupełnieniu go. Procedura ta jest bezpieczna – kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka i ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest praktycznie zerowe.

cena
700 pln

redukcja zmarszczek mimicznych (botoks)

Zmarszczki mimiczne to jedne z pierwszych, pojawiających się wraz z wiekiem, deformacji skóry na twarzy człowieka. Ich powstanie jest konsekwencją ruchu brwi, mrużenia oczu czy uśmiechania się. Jednym z najpopularniejszych sposobów wygładzania ich jest użycie toksyny botulinowej, zwanej potocznie botoksem. Powoduje ona rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za tworzenie się zmarszczek, podczas gdy pozostałe funkcjonują jak dotychczas. Rezultatem takiego działania jest zatrzymanie zmieniania się wyrazu twarzy – zachowujemy przez to młody wygląd.

cena
300 pln

mezoterapia igłowa skóry twarzy

Niektórych problemów nie da się wyeliminować za pomocą kremów, z uwagi na to, że ich przyczyna tkwi w głębszych warstwach skóry. Przebarwiona, odwodniona czy niejednolita skóra potrzebuje podania większej ilości składników odżywczych. Tutaj właśnie pojawia się mezoterapia igłowa, której wyjątkowość polega na indywidualnie dobranych koktajlach odżywczych, docierających w głąb skóry.

Zabieg ten jest mało inwazyjny i naturalny. Przeprowadzając go jestem w stanie zredukować zmarszczki mimiczne, zregenerować skórę, odmłodzić ją czy obniżyć poziom celulitu i rozstępy. Przebieg zabiegu polega na wykonaniu przeze mnie iniekcji podskórnych, a następnie wstrzyknięciu składników aktywnych bezpośrednio do warstwy właściwej skóry. Możliwe jest przeprowadzenie tej procedury w znieczuleniu miejscowym. Po tym wszystkim stosuję masaż miejscowy w celu równomiernego rozprowadzenia preparatów odżywczych w głębi skóry, a następnie pacjent może opuścić klinikę.

cena
od 800 pln

powieki dolne – nieoperacyjna redukcja worków pod oczami

cena
900 pln

lifting nićmi z haczykami

Jednym ze sposobów na odmłodzenie skóry jest użycie nici liftingujących. Używając ich jestem w stanie poprawić jakość i wygląd skóry, szczególnie w wypadku, gdy widoczne są na niej efekty starzenia. Zabieg ten daje bardzo szybki efekt jeśli chodzi o odmładzanie twarzy, ujędrnienie skóry czy poprawienie jej sprężystości. Dodatkowo, oprócz polepszenia wyglądu samej skóry, mogę również skorygować rysy twarzy.

Przeprowadzam ten zabieg w znieczuleniu miejscowym. Wprowadzam pojedyncze pasma bardzo cienkimi igłami, które wyciągam ze skóry, a nici liftingujące w niej pozostają. Całość tworzy rusztowanie, które gwarantuje wymagany rezultat. Procedura jest mało inwazyjna i trwa około 30 minut. Pacjent może opuścić klinikę od razu po zabiegu, a ostateczny efekt będzie widoczny po około 2–3 tygodniach.

cena
5000 pln / 6 nici

6500 pln / 8 nici

8000 pln / 10 nici

najczęściej zadawane pytania

Jak toksyna botulinowa, zwana botoksem, wpływa na organizm?

Toksyna botulinowa podawana w odpowiednich dawkach, w odpowiednie miejsca, blokuje działanie mięśni mimicznych. Dzięki temu skóra, która znajduje się nad nimi nie ulega marszczeniu, a pacjent może cieszyć się gładkim wyglądem np. czoła czy okolicy wokół oczu.

Ile będzie trwał efekt zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy jest substancją ulegającą rozkładowi w organizmie – trwa to zwykle około 8 miesięcy. Tempo rozkładu zależy od stopnia usieciowania preparatu kwasu hialuronowego – rożne „gęstości” preparatów dedykowane są do różnych okolic. Trwałą alternatywą dla kwasu hialuronowego jest autologiczna tkanka tłuszczowa, którą można pozyskać np. z powłok brzusznych wykonując mini-liposukcję i przeszczepić w różne obszary, np. na twarz niwelując w sposób trwały obecne zmarszczki

Czy można wykorzystywać botoks inaczej, niż zapobiegawczo?

Toksyna botulinowa ma również udowodnione działanie w leczeniu migrenowych bólowych głowy. Przy podaniu jej odpowiednie miejsca – 31 punktów iniekcji –blokuje się najczęstsze punkty spustowe powstawania migrenowych bólów głowy. Dzięki temu pacjenci, którzy cierpieli na bóle głowy np. przez 28 z 30 dni w miesiącu mogą w końcu odstawić stosowane silne leki przeciwmigrenowe. Toksyna botulinowa bywa również stosowana w leczenie spastyczności.

Jak wygląda znieczulenie miejscowe?

Podczas znieczulenia miejscowego środek znieczulający podawany jest bezpośrednio w okolicę poddawaną zabiegowi, co pozwala znieść uczucie bólu w danym obszarze. Pacjent jest w pełni świadomy i zorientowany w kontakcie z lekarzem wykonującym zabieg, a bezpośrednio po nim może udać się do domu. 

Jak przygotować się do zabiegu?

Zwykle proszę pacjentów o wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych krwi, których szczegółowy zakres ustalam podczas konsultacji przedzabiegowej. Przed zabiegami dotyczącymi twarzy nie należy nakładać makijażu. Natomiast przygotowując się do zabiegu wykonywanego w znieczuleniu miejscowym nie ma konieczności bycia na czczo. Dotyczy to jedynie operacji przeprowadzanych w znieczuleniu ogólnym, tzn. 6 godzin bez jedzenia i 4 godziny bez przyjmowania klarownych płynów.

Czy mogę spodziewać się jakiś powikłań?

Do powikłań podchodzę bardzo poważnie i dlatego największy nacisk kładę na ich prewencję – odpowiednio dobrana metoda operacyjna do konkretnego pacjenta pozwala maksymalnie zmniejszyć ryzyko niepożądanych następstw zabiegu.

powiększanie ust - więcej informacji

Zbyt wąskie usta nie wpływają na atrakcyjny wygląd twarzy, szczególnie, gdy są nieproporcjonalnie zbudowane. Wiele osób ma problem ze zbyt wąską, górną wargą, która nie pasuje do znacznie szerszej, dolnej wargi.

Asymetria warg w kwestii ich wielkości lub zbyt małe i pełne usta, to częsty problem, który można rozwiązać przy pomocy nowoczesnych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej.

Powiększanie ust pozwala na osiągniecie widocznych rezultatów, już po krótkim czasie od wykonania zabiegu. Efekty utrzymują się w zależności od wybranej metody powiększenia. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pozwala na czasowe powiększenie ust.

Zabieg ten należy powtarzać. W przypadku powiększenia ust przy pomocy własnej tkanki tłuszczowej, efekty są bardziej trwałe. Powiększanie ust sprawia, iż są one znacznie wydatniejsze, jędrne i prezentują się doskonale.

Uwidacznia się także ich kontur. Powiększanie ust ułatwia wykonanie makijażu tej części twarzy, a także umożliwia sięganie po bardzo ciemne kolory pomadek, z których wcześniej pacjentka była zmuszona zrezygnować